fbpx
Top

Dieta při cukrovce

Primahubnuti / Diety  / Dieta při cukrovce
Dieta při cukrovce

Dieta při cukrovce

Diabetes mellitus (cukrovka) je metabolické onemocnění, kdy tělo není schopné zpracovat glukózu a využít ji. Cukrovka vzniká v důsledku nedostatečné tvorby inzulínu nebo v důsledku neschopnosti těla reagovat na inzulín.

 

Podstatou diety při cukrovce je dodržování doporučeného denního množství sacharidů stanoveného lékařem nebo dietologem, rozloženého během dne. Strava diabetika má být pravidelná, pestrá s dostatkem živin, minerálů, vitamínů a dalších látek.

 

Dieta při cukrovce je základem léčby diabetu a zároveň nejúčinějším přírodním prostředkem.

 

Základ jídelníčku při cukrovce:

 

  • Sacharidy. Při výběru jídel je nutné zaměřit se na zdravější varianty, mezi něž patří ovoce, zelenina, luštěniny a celozrnné výrobky.
  • Vláknina.Zahrnuje všechny nestravitelné součásti potravin. Nevstřebatelné sacharidy pomáhají snižovat hladinu cukru v krvi a tím předcházet vzniku srdečních onemocnění.
  • Nenasycené tuky. Mastné kyseliny představují bohatý energetický zdroj pro lidský organismus. Nenasycené tuky dokonce pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi, jehož hladina je u mnoha cukrovkářů zvýšena.

 

Stravou, velikostí jednotlivých porcí a fyzickou aktivitou, lze významně ovlivnit hladinu glykémie a hmotnost.

 

Byla Vám či Vašemu blízkému diagnostikována cukrovka a musíte nyní dodržovat dietu? Nejste si jisti potravinami, které byste měli zařadit do svého jídelníčku a které naopak z něj vyřadit?

Léčba diabetu je komplexní záležitost, proto doporučujeme obrátit se tým specialistů v dietologické poradně.

admin

No Comments

Post a Comment